Maakondlik inglise keele päev

Stina Rahnel, Laura Tamm, Egne Ailt ja õpetaja Aino Siniväli

Maakondlik inglise keele päev toimus sel õppeaastal esimest korda. Igast maakonna koolist oli kutsutud osalema 3 õpilast 7.–9. klassini. Kokku tuli õpilasi 11 koolist. Päeva läbiv teema oli „Hobbies“ ja kodutööna oli vaja ette valmistada kolme kuni viie minutiline päevateemaline etteaste ning koostada 10-sõnaline lause, iga sõna eraldi lehel. Kuna eeldasime, et enamus etteasteid tuleb muusikalisi või sõnalisi, siis otsustasime olla veidi erinevad ja esineda line-tantsuga. „Jambalaya“ rütmide järgi ja õpetaja Tiina juhendamisel saime sammud üsna ruttu selgeks. Õpetaja Aino andis juhendeid, mida lisaks rääkida, et meie esinemine ei kujuneks „tantsimiseks inglise keeles“. Laenasime endile kauboikübarad ja –saapad ning olimegi valmis oma hobi tutvustama. Teiste koolide esinemiste hulgas oli lühinäidendeid, luuletusi ja laule, aga ka üks slaidishow ja üks video. Meie esinemine oli viimane, sest tahtsime ka teistele line-tantsu õpetada. Peale esinemisi jagunesime rühmadesse ja tegime ristsõna, etteütlust ja pantomiimi. Klapitasime kokku laulusõnu ja aforisme ning vanasõnu. Kolm tundi möödus märkamatult ja toredasti. Igale osavõtjale kingiti peale maiustuste ka Oxford University Press´i materjale ja õpetajad said kingituseks sõnaraamatud. Olime saanud rikkamaks ühe huvitava ja lõbusa päeva võrra ning suhelnud eakaaslastega pingevabalt, ilma närvilisuse või võistlusmomendita.

Maakondlik inglise keele päev toimus 21.novembril 2012 Pärnu Maavalitsuse saalis.

Pildid kooli pildigaleriis.

Stina Rahnel, Laura Tamm, Egne Ailt 9. a klassist