OMA RIIGI rahvajooks 2014

18. septembril 2014 toimus juba teist korda sügisene tervisepäevale pühendatud OMA RIIGI rahvajooks. Start toimus staadionilt nii jooksurajale, kui kõndimisrajale. Distantsi pikkus oli 4,7 km. Numbriga jooksjaid oli sel aastal 17. Ülejäänud õpilased läbisid raja kõndides. Sel aastal ühinesid meie üritusega kaks ema oma väikese lapsega. Aitäh, et olite meiega.
Aga ürituse avamisel rääkis meie Oma Riigi peaminister Hilse-Hell Jõesaar heast tervisest ja liikumisest järgmiselt: Juba vanad kreeklased pidasid kehalist liikumist võrdselt oluliseks õppimisega.

Regulaarne liikumine ei ole mitte ainult kasulik, vaid lausa vajalik. Inimene
peaks päevas liikuma vähemalt 30 minutit. See aeg, mis kulutatakse liikumisele
aitab ennetada hilisemaid terviseprobleeme. Lisaks on füüsilisel tegevusel
positiivne mõju enesetundele.
Eesti elanike eluiga ei ole kiita võrreldes teiste riikidega, samuti esineb meil
liiga palju südamehaigusi ja teisi terviseprobleeme, mis paljuski oleks
ennetatavad.

Liikumine on tähtis ja siinkohal toongi välja liikumise positiivsed küljed:

1. väheneb stress;
  2. loob edaspidiseks soovi ning aitab niiviisi säilitada motivatsiooni liikuda;
  3. paraneb ainevahetus ning õige tempoga liikumine vähendab kehakaalu;
  4. paraneb liigeste/lihaste tundlikkus;
  5. alaneb vererõhk ja väheneb diabeedirisk.

Seega mõelge, kas soovite edaspidi elada tervelt ja stressivabalt. Tervis on õrn ning seda tuleb hoida! Alustagem selle hoidmist juba täna, osaledes rahvajooksul.
Head Rahvajooksu!

Meie Rahvajooksul 2014 parimad tulemused:
noormeestel 1. koht- Erich Eermann, 2. koht- Andro Järvemets, 3. koht- Mario Ild;
neidudel 1. koht – Emma Jõgi, 2. koht – Helen-Anita Pikner, 3. koht- Ethel Rozentov.
Kõigil teistel ka väga head kohad, mitte keegi ei katkestanud! Aitäh kõigile abilistele nii õpetajate seas, kui õpilastele – meie üritus läks väga hästi korda!

Hilse-Hell Jõesaar
Anne Alus